המונח רפואה מותאמת אישית מתייחס לגישה חדשה בשדה המחקרי והטיפולי, לפיה התוצאות הטובות ביותר בהתמודדות עם מחלת הסרטן מושגות על ידי התאמה של הטיפולים לנתוניו האישיים של החולה. חברת MDSURE מתמחה בהכוונת מטופלים לאינטגרציה בטיפול אישי (personalized medicine), המבוססת על מכלול בדיקות ואנליזות, קביעת פרוטוקול תזונה, ומתן דוחות ייעוץ לרופאים עבור טיפול תרופתי אישי.

בדיקות

בדיקות להתאמה אישית

מאפיינים ייחודיים של המחלה

כידוע, גידול סרטני מתהווה עקב שינויים ב- DNA, אשר מובילים להתחלקות בלתי מבוקרת של תאים. ואולם, הספרות המדעית מעידה כי אין שני גידולים זהים, גם אם הם מאותו הסוג. למעשה, קיימים הבדלים מהותיים הכוללים היבטים גנטיים, נוטריינטים שמזינים את הגידול, המיקרוביום (חיידקי הבטן) של המטופל, הסביבה ההורמונאלית, ועוד. מכאן שהגברת האפקטיביות של הטיפול עוברת דרך התאמה אישית הנוגעת לתזונתו של החולה, לתרופות שהוא נוטל, ולהבחנה בין טיפולים שיהיו אפקטיביים או בלתי יעילים עבורו.

 

ביצוע בדיקות אישיות

חברת MDSURE מבצעת עבור החולה בדיקות גנטיות ומטבוליות, החוקרות מוטאציות ספציפיות שגורמות לסרטן וכן מאות פרמטרים מטבוליים וביוכימיים. הבדיקות נעשות בשיתוף עם חברות ומעבדות מובילות וגדולות בארה"ב, כאשר על תוצאותיהן מבוצעת אנליזה מטעם צוות מומחים בראשות ד"ר דורית ארד. חשוב לדעת כי האפיון הגנטי, אשר חוקר רצף של 164 גנים שאופיינו כנשאי מוטציות, מהווה צעד גדול קדימה בהבנת גורמי המחלה ודרכי ההתמודדות עימה. בבדיקה זו מתבוננים על המולקולות הספציפיות שגורמות לגידול, בניגוד להדמיות ולבדיקות פתולוגיות המתייחסות אל הרקמות בכללותן. לכן, ניתוח ממצאיה מאפשר לעמוד על המאפיינים הייחודיים של הגידול ומכאן להתאים לחולה טיפול אישי ואפקטיבי יותר.

בדיקות מעבדה

בדיקות מעבדה

כיצד מבוצע התהליך?

נציגי חברת MDSURE יגיעו אל בית החולים וייטלו מהחלקה הפתולוגית דגימה מהביופסיה, או לחילופין דגימת דם מהחולה. את הדגימה אנו נשלח אל המעבדה הגדולה והמתקדמת ביותר בארה"ב לביצוע בדיקה מטאבולית, וכמו כן לאפיון גנטי הנערך בשיתוף עם חברה המתמחה בגנטיקה. עם קבלת התוצאות המגיעות תוך שבועות בודדים, תבוצע אנליזה מקיפה לזיקוק "החותמת" הספציפית של הגידול ועוד מגוון פרמטרים הקשורים למנגנוניו ולמצבו המטאבולי. לאחר מכן, יורכבו דו"ח ייעוץ למתן טיפול תרופתי שיימסר לרופא המטפל, וכן פרוטוקול תזונתי והכוונה לרכישת פורמולות מותאמות אישית.

 

צור קשר לקביעת תור:

לקביעת תורים:
• ענת: 050-6264463

שעות פעילות:
• ימי שני 8 - 17 בכפר סבא, קניון כפר סבא הירוקה. מרפאות שרפ פלוס רחוב רפופורט 3, קומה 11 במגדל. טלפון: 073-3700700.

• ימי רביעי 8 - 15 בתל אביב, ליד בית החולים איכילוב. מרפאות הרופאים, רחוב וייצמן 14, קומה 12, טלפון: 03-6430167.

• ימי שישי 10 - 13 בחיפה, קניון לב המפרץ. מרפאות שרפ פלוס חיפה, קומה 3 (אסותא), טלפון: 073-7000700.