התייחסות לסרטן כאל מחלה מטבולית נמצאת היום בחזית המחקר העולמי. עשרות מחקרים קליניים הוכיחו שלכל תא סרטני מנגנון חילוף חומרים ו"התמכרות אישית" למרכיבים תזונתיים ספציפיים הדרושים לו על מנת לגדול, להתפתח ולהפוך עמיד יותר בפני טיפולים קונבנציונליים.

אנו עורכים לכל מטופל מספר בדיקות דיאגנוסטיות (מעל 350 פרמטרים ביוכימיים ומטבוליים) הנותנים תמונה כוללת על מצב איזון הגוף והמנגנונים הפעילים בו. על בסיס בדיקות אלו אנו מזהים מרקרים מטבוליים רבים, שביחד יוצרים איפיון פרופיל מטבולי של הגידול.

מהו מרקר מטבולי?

מרקר מטבולי הינו פרמטר או שילוב של מספר פרמטרים ביוכימיים ו\או היחסים בינהם, המצביע על מסלול מטבולי (metabolic pathways) מסויים במחלה. ערכים גבוהים או נמוכים מהם מעידים על מעורבות מסלול זה במחלה.

מהו אפיון פרופיל מטבולי?

באמצעות אנליזה של מכלול המרקרים המטבוליים, פיתחנו אלגוריתם מדעי חדשני המבוסס על בדיקות ביוכימיות מתקדמות, לזיהוי המהלכים המטבוליים שעל פיהם הגידול גדל ומקבל אנרגיה. האלגוריתם מפענח את פרופיל ההתמכרות המטאבולי הספציפי של הגידול וכיצד ניתן להרעיב אותו מהחומרים אותם הוא צורך תוך גרימת מוות תאי מתוכנן (אפופטוזיס).

לדוגמא מהלך הדגרדציה של נויירוטרנסמיטרים (המוליכים העיצביים) תלוי בחומצות אמיניות, חומצות אורגניות וויטמינים. המהלך נתון בסכימה הבאה:

neurotransmitters

 

הבדיקות אותן אנו מבצעים בוחנות פרמטרים עיקריים בצמתים קריטיים לאורך המסלול המטבולי, לדוגמא קינולינט, קינורנט, 5-Hydroxyindoleacetate, פיקולינט ועוד. ערכים חריגים של פרמטרים אלו עלולים להצביע על מעורבות המסלול במחלה. בשלב הבא אנו מתאימים פורמולה אישית שמטרתה לאזן את הערכים הלא תקינים.

דוגמא ספציפית: התמכרות הגידול לגלוטמין.

גלוטמין

יש גידולים שתלויים במרכיב תזונתי מסויים – למשל גלוטמין. גידולים אילו חייבים לקבל את הגלוטמין ממקור חיצוני (התאים אינם מסוגלים ליצרו) ועל כן מניעת האספקה של מרכיב תזונתי זה – גורמת להקטנת הגידול. מחקרים רבים הוכיחו כי סוג גידולים מסויים (בייחוד סרטן לבלב וגליובלסטומה) מכורים לחומצה האמינית גלוטמין. מנגנון ההתמכרות הינו שהחומצה האמינית גלוטמין הופכת ל חומצה גלוטמית בעזרת אנזים, המופרש ביתר בגידולים (MYC). הריאקציה גורמת ליצירת חומר ביניים המפעיל את מעגל הנשימה התאית של הגידול, ומספקת לו אנרגיה. מצב מטבולי זה ניתן לאבחון ע"י הבדיקה המטבולית שאנו מציעים. הפיתרון הוא להוריד את רמת הגלוטמין בגוף ובכך להרעיב את הגידול. הביצוע של ההרעבה נעשה בעזרת תוספים, תזונה והמלצה לתרופה, שכן החומצה האמינית גלוטמין נמצאת כמעט בכל מזון. מחקרים הראו שהרעבת הגידול מגלוטמין גרמה לנסיגת גידול. ראה לינק למאמר: MDSURE glutamine addiction Pheburan

 

צור קשר לקביעת תור:

לקביעת תורים:
• ענת: 050-6264463

שעות פעילות:
• ימי שני 8 - 17 בכפר סבא, קניון כפר סבא הירוקה. מרפאות שרפ פלוס רחוב רפופורט 3, קומה 11 במגדל. טלפון: 073-3700700.

• ימי רביעי 8 - 15 בתל אביב, ליד בית החולים איכילוב. מרפאות הרופאים, רחוב וייצמן 14, קומה 12, טלפון: 03-6430167.

• ימי שישי 10 - 13 בחיפה, קניון לב המפרץ. מרפאות שרפ פלוס חיפה, קומה 3 (אסותא), טלפון: 073-7000700.